Merkez Mahallesi Şehit Selim Ayaydın Caddesi No: 4/1 Yenibosna/Istanbul

Tek sıra sabit bilyalı rulmanlar

Anasayfa » Rulmanlar » Tek sıra sabit bilyalı rulmanlar

Sabit bilyalı rulmanlar, masif dış bilezikleri, iç bilezikleri ve bilya ile kafes tertibatları olan çok yönlü kullanılabilen parçalarına ayrılmayan yataklardır. Bu ürünler basit bir tasarıma sahiptirler, çalışma sırasında hassaslık gerektirmezler ve bakımları kolaydır; açık ve contalı versiyonlar olarak tek ve çift sıralı tasarımlar şeklinde mevcutturlar. Kullanılan üretim teknolojisinden ötürü, contasız rulmanlar keçeler veya kapaklar için dış bilezik üzerinde çevrilmiş kanallara sahip olabilirler.

tek-1

 

tek-3

Bu rulmanlarda, bilyalar, yuvarlanma yolunda nokta teması gerçekleştirirler. Radyal, eksenel yüklerin yanısıra, kompozit yükler de taşımaktadırlar. Basit yapıları sayesinde hem devrin yüksek olduğu kullanım alanlarında hem de hızın fazla olduğu kullanım alanlarında kullanılabilirler. Kendinden greslenmiş rulman kategorisinde olduklarından bakım gerektirmezler. Montajları kolaydır. Çok ağır yüklerde genellikle daha büyük ölçüleri kullanılır.

tek-2

KRW Tek sıra sabit bilyalı rulmanlar, hem sanayi alanında hem de otomotiv alanında en çok kullanılan rulman tiplerindendir. Bu rulmanların kapaklı, kapaksız, iki tarafı kapaklı, segman yuvalı, segman yuvasız olmak üzere çeşitli tipleri mevcuttur. Bu rulmanlar sektörde 6000 serisi rulmanlar diye de geçer.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: