Merkez Mahallesi Şehit Selim Ayaydın Caddesi No: 4/1 Yenibosna/Istanbul

Simens

Siemens Motor

 

simens

Siemens Asenkron (AC) Elektrik Motorları

 

Standart Siemens Elektrik motorları esneklikleri, sağlamlıkları ve enerji tasarrufu özelliklerine göre karakterize edilmektedirler. Genellikle Siemens motorların hepsi, sürücülerle tam bir uyum içerisinde 500V + 10 % voltaj değerlerine kadar rahatlıkla çalışabilmektedir. Siemens Elektrik Motorları avrupa ve uluslar arası pazar ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile 0,06 kw – 200 kw arası üretilmektedir.

Avrupa ve Uluslararası marketler için IEC motorlar:
Standart Elektrik Motorları elektrik ve mekanik özellikler bakımından uygulanan IEC/EN standartlarına uyum sağlamaktadır. Siemens, Çin’e yapılacak ihracatları da düşünerek CCC sertifikalı(China Compulsory Certification) elektrik motorları yapılabilmektedir.

Atex Sertifikalı (1MJ) Siemens AC Ex-Proof Motorlar

Siemens Ex-Proof Motorlar kolayca alev çıkabilecek, yanıcı ve patlayıcı ortamlarda yani standart bir elektrik motorunun kullanılmasının çok sakıncalı olduğu ortamlarda kullanılmaktadır.

ex

 

Siemens Ex-Proof Motor temel özellikleri

  • Koruma sınıfı EEx de IIC (en yüksek koruma sınıfı) sınıfıdır.
  • Kutup sayıları : 2, 4, 6 ve 8’dir. (3000 – 1500 – 1000 – 750 rpm)
  • Sıcaklık sınıfı : T1 – T4
  • IP55 tipi koruma sınıfı
  • Çıkış gücü = 0,25 kW – 900 kW

Özellikle petro-kimya sanayisinde, ham petrol ve doğal gaz taşımacılığında, ilaç, boya, gıda, maden sanayilerinde ve bunlar gibi birçok endüstri kolunda oluşabilecek patlamaları engellemek amacıyla Atex sertifikalı Siemens Ex-Proof Motorlar kullanılmaktadır. Bu sayede elektrik motoru tarafından herhangi bir patlamanın oluşmasına meydan verilmemekte, personelde ciddi yaralanmalara ve ekipmanların zarar görmesine engel olunmaktadır.

Bu tür alanlarda güvenliği  mümkün olan en yüksek seviyede tutabilmek için birçok ülkenin yasama kurulları kanunlar çerçevesinde uygun yükümlülükler, düzenlemeler ve standartlar getirmişlerdir. Globalleşme çerçevesinde ise bu patlama emniyeti düzenlemelerine uymak doğal bir zorunluluk haline gelmiştir.

Siemens Yüksek Verimli Asenkron (AC) Motorları

Elektrik enerjisi endüstrinin en önemli kaynağıdır ki motorların çalışmasını sağlar, makineları harekete geçirir ve imalatı besler. Bu nedenle toplam enerji tüketiminde sanayinin payının %40 olması pek de sürpriz sayılmaz. Bununla beraber elektrikli sürücü sistemler ise bu oranın %66’sını tüketmektedir. Ancak uygun teçhizat seçimi, tasarımı ve hedefe uygun bileşenler kullanımı ile binlerce Türk Lirası tasarruf edilebilmektedir. Bu tasarruf Siemens yüksek verimli motor kullanmakla kolaylıkla sağlanabilmektedir.

Siemens DC Elektrik Motorları

1GG6 Serisi DC Motorlar

1GG6 Serisi DC motorların mil yüksekliği 160 ile 280 mm.arasında olup bilgisayar destekli tasarım teknikleri kullanılarak geliştirilmişlerdir. Isı ve manyetik alan kullanımının iyileştirilmesinin yanında, mekanik tasarım olarak da en yüksek performansı verecek şekilde tasarlanmışlardır.

Armatür besleme gerilimleri 420 V – 810 V DC arasında,ikaz besleme gerilimleri ise 110 V- 500 V DC arasında olabilir.IP23 veya IP54 koruma sınıfları mevcuttur.Nominal güçleri ise 45 KW ile 482 KW arasındadır.

1GG7 Serisi DC Motorlar

1GG7 Serisi DC motorların mil yüksekliği 355, 400 ve 450 mm olup bilgisayar destekli tasarım teknikleri kullanılarak geliştirilmişlerdir. Isı ve manyetik alan kullanımının iyileştirilmesinin yanında, mekanik tasarım olarak da en yüksek performansı verecek şekilde tasarlanmışlardır. Rotor olukları küçük endüktans oluşturacak ve ana kutuplar ise düzgün manyetik alan dağılımı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Sonuç olarak; yüksek güç yoğunluğu, mükemmel komutasyon ve düşük gürültülü çalışma elde edilmiştir. Yüksek vasıflı DURIGNIT® izolasyon kullanımı ve IP54 koruma sınıfı sayesinde bu motorlar; nemli, tropik ve olumsuz endüstriyel çevre şartlarında çalışabilmektedirler.

Armatür besleme gerilimleri 420 V- 810 V DC arasında,ikaz besleme gerilimleri ise 110 V- 500 V DC arasında olabilir.IP23 veya IP54 koruma sınıfları mevcuttur.Nominal güçleri ise 244 KW ile 1020 KW arasındadır.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: